تبلیغات

مترجم سایت

مهمتـریـن اخـبـار روز دنـیـا

مهمتـریـن اخـبـار روز دنـیـا
+دانلود رایگان کمیابترین کتب آموزشی+دانلود رایگان نرم افزار 2016 و ... 
تبلیغات 240*120
نویسندگان وبلاگ :
دانلود كتاب
ابر برچسب ها
مهمترین خبرهای پزشكی جدیدترین اخبار روز اخبار تازه و داغ اخبار اقتصادی مهمترین اخبار سیاسی امروز اخبار سیاسی روز جدیدترین اخبار روز ایران مهمترین اخبار ورزشی امروز اخبارجدید جدیدترین اخبار اجتماعی روز خبرهای تازه و داغ امروز اخبار بین الملل جدیدترین اخبار مذهبی روز اخبار مذهبی روز جدیدترین اخبار ورزشی روز اخبار مجلس شورای اسلامی اخبار ورزشی امروز پرحادثه ترین خبر امروز اخبار جدید اخبار اجتماعی امروز اخبار سیاسی جدیدترین اخبار پزشکی روز مهمترین اخبار مذهبی مهمترین اخبار امروز اخبار روز دنیا اخبار داخلی جدیدترین اخبار اطلاعات اخبار خارجی مهمترین اخبار اجتماعی اخبار مذهبی اخبار مذهبی امروز جدیدترین اخبار اقتصادی جدیدترین اخبار فناوری و اطلاعات برچسب ها: اخبار اجتماعی اخبار حوادث مهمترین اخبار روز ایران مهمترین حوادث امروز اجتماعی اخبار پزشکی امروز اخبار پزشكی جدیدترین اخبار فناوری اخبار مجلس اخبار امروز اخبار حاشیه ای جدیدترین اخبار حوادث روز اخبار گوناگون مهمترین اخبار اقتصادی اخبار ورزشی جدیدترین اخبار مجلس اخبار سیاسی امروز
دانلود نرم افزار 2012
http://www.beytoote.com/images/stories/news/93/11/9311-12t2101.jpg
درحالی که رفتار تقابلی برخی نمایندگان تندرومنتقد دولت در مجلس در قالب تذکرات، سوالات و یا سخنرانی های آنان خودنمایی می کند، شنیده ها حاکی است این نمایندگان با حضور در شوراهای اداری استان های خود و اعمال فشارهای گوناگون، نوع جدیدی از تقابل با دولت را در سطح شهرستان ها کلید زده اند. به گزارش ایرنا، از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون یعنی در حدود 1.5 سال گذشته، اخبار متنوعی از شیوه تقابلی این دسته از نمایندگان با دولت تدبیر و امید رسانه ای شده است؛ از تذکرات پی در پی به وزرای دولت که عدد آن از پنج هزار و 350 مورد گذشته تا یکهزار و 588 سوال که در نوع خود بی نظیر است.

اگر به این کشمکش ها، مواردی چون استیضاح وزیر علوم و تلاش برای استیضاح دیگر وزرا و حتی رای ندادن متوالی به گزینه های پیشنهادی رییس جمهوری را بیفزاییم، تلاش بی وقفه منتقدان دولت روشن تر می شود.

حتی برخی از آن ها به صراحت اعلام کرده اند که منظور از سوال از وزرا، شخص رییس جمهوری و مذاکرات هسته ای است.

مخالفان دولت در خارج از مجلس نیز دست روی دست نگذاشتند و سعی می کنند تا از مسیرهای مختلف به اهداف و آرزوهای خود برسند به شکلی که سال گذشته با توزیع لوح های فشرده در قالب مستند، سخنرانی و مانند آن به اتهام و دروغ پراکنی ضد رییس دولت یازدهم پرداختند.

این اقدامات تا جایی پیش رفت که «علی لاریجانی» رییس قوه مقننه دراین زمینه واکنش نشان دهد و تولید و توزیع کنندگان این گونه مستندات را افرادی بداند که مشی مارکسیستی دارند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ توجیهی فروگذار نیستند.

تقابل تندروها با دولت به این موارد ختم نمی شود و اخیرا به گفته برخی از نمایندگان مجلس، همکاران تندرو آن ها در شهرستان ها به انواع دیگری از تقابل ها روی آورده اند.

بر این اساس، سطح مخالفت ها با دولت از راس هرم دولت و اطراف آن، به شهرها، شهرستان ها و لایه های پایینی دولت نیز سرایت کرده است و تمامی ارکان دولت یازدهم مورد هجمه عده قلیلی تندرو قرار گرفته است.

نمایندگان تندرو که اغلب گرایش سیاسی خاصی دارند با حضور در شوراهای مختلف استانی و شهرستانی از جمله شورای اداری استان خود، اقدام به تقابل با استانداران و فرمانداران می کنند تا انتقادات خود را موجه و عملکرد دولت را ضعیف نشان دهند.

«عابد فتاحی» یکی از نمایندگان اصلاح طلب استان آذربایجان غربی می گوید: فشار گروه های مختلف تندرو باعث شده است تا استاندار این استان فقط حرف برخی نمایندگان که همسو با این گروه ها هستند، گوش دهد.

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» نماینده مردم رشت نیز دراین زمینه یادآور شد: این رفتار نمایندگان حامی جبهه پایداری و دولت های نهم و دهم نشان از کاری سازمان یافته در جهت تضعیف دولت یازدهم و تاثیرگذاری بر روند انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در حوزه های کوچک است.

وی گفت: قطعا فرافکنی این نمایندگان به نتیجه نخواهد رسید. البته برای نمایندگان در قانون ابزارهایی برای نظارت بر عملکرد نهادها و سازمان های مختلف تعریف شده است، اما تا جایی که می توانیم باید از شیوه های دیگر مانند مذاکره در محیطی آرام برای حل مشکلات استفاده کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تمایل دارد که با مجلس و نمایندگان همراهی و همکاری کند، اما برخی از نمایندگان با تاسی از بزرگان حزبی خود به دنبال شکستن اقتدار وزرا با پرسیدن سوالات متعدد در صحن مجلس هستند.

سیاسی اندیشیدن نمایندگان مجلس مورد اعتراض برخی ائمه جمعه نیز قرار گرفته است که آیت الله «نورالله طبرسی» امام جمعه ساری عقب ماندگی مازندران را به واسطه نگاه بخشی نمایندگان مازندران دانست و گفت: هر نماینده به فکر مسایل سیاسی و توسعه منطقه و حوزه انتخابیه خود است.

«محمدرضا خباز» معاون تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری نیز در این زمینه می گوید: رفتار برخی از نمایندگان در جلسه علنی مجلس، نشان دهنده تقابل با دولت است.

وی ادامه داد: «یکی از نمایندگان که من اسم نمی برم، دو بار به من گفت که ما تا آخر دولت جنجال آفرینی خواهیم کرد و بار دیگر نیز گفت نمی گذاریم هشت سال آب خوش از گلوی دولت روحانی پایین رود.»

خباز تصریح کرد: بنابراین این افراد با همین روش و منش که به نظر من اخلاقی نیست، کارهای خود را در پیش گرفته اند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر کسی می خواهد انتقاد کند برایش مشکلی وجود ندارد و دولت با جان و دل، نقد دلسوزانه را می پذیرد، اما برخی در مجلس به دنبال تخریب هستند که باید گفت هدف تخریب، نامقدس است و این افراد روش تخریب را در پیش گرفته اند.

خباز با بیان این که مردم ایران لطمه وارد کردن به دولت و ارکان کشور را نمی پسندند، اظهار داشت: البته باید برای انتقاد کنندگان فرش قرمز پهن کرد اما تخریب، در منطق و عقل جایی ندارد.

وی تصریح کرد: رفتار این افراد حتما برای تاثیر بر انتخابات سال آینده مجلس است و با بررسی رفتارشان می توان فهمید که این افراد به راحتی حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند، مگر این که ملت به آن ها پشت کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی نیز هدف از این گونه رفتارها را این گونه ترسیم می کند: به نظر می رسد ملت ایران در یک سال آینده نسبت به مسایل مختلف واکنش های نمایان تری را نشان خواهند داد، بخصوص نسبت به کسانی که به دنبال سد مسیر دولت یازدهم برای پیشرفت کشور و حل مشکلات عدیده باقی مانده از دولت قبل هستند.

وی ادامه داد: دولت نیز باید درباره این موضوع چاره اندیشی زیرا رفتار آن ها قطعا برای لایه های کوچک تر دولت که در عین حال به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستند، مشکل زا خواهد بود.


طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: اخبار سیاسی، اخبار سیاسی روز، اخبار روز دنیا، مهمترین اخبار سیاسی امروز، اخبار حاشیه ای، اخبارجدید، خبرهای تازه و داغ امروز،
[ چهارشنبه 4 آذر 1394 ] [ 01:04 ب.ظ ] [ سعید خدّامی سعیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

((( بسم اللّه الرحمن الرحیم )))

(ایمیل خود را در بخش نظرات بگذارید و عضو گروه خبری ما بشوید و اخبار روز را از طریق ایمیل دریافت نمایید).(اگر تمایل در همکاری با ما در بخش خبری دارید میتوانید خبر خود را در بخش نظرات بگذارید تا ما آنرا با نام شما در وبلاگ ثبت کنیم).با تشکر مدیر وبلاگ.
آرشیو خبری
آخرین اخبار داغ
لیست آخرین اخبار
آمار بازدیدكنندگان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google

جستجو
این صفحه را به اشتراک بگذارید
 فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز